Четвер, 25.04.2019, 01:24
Вітаю Вас Гість | RSS

ТМГО "Джерела"

Проект «Життя продовжується»

«Побудова життєздатної системи комплексних послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, догляду та підтримки для уразливих груп та ЛЖВ»

за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, 10 Раунд


Загальна інформація про проект

Назва проекту

«Життя продовжується»

Термін реалізації проекту

1 серпня 2012 року - 31 грудня 2013 року          Станом на 01 січня 2012 року на диспансерному обліку в м.Тернополі вже перебуває 578 ВІЛ-інфікованих осіб та 64 хворих на СНІД.  Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію за 6 місяців 2011 року в порівнянні за аналогічний період 2010 року збільшився на 14 осіб, показник захворюваності на СНІД зріс на 8 осіб.

Випадки ВІЛ-інфекції/СНІДу  зареєстровані  в 14 районах  нашої області:  Бережанському,  Борщівському,  Бучацькому,  Гусятинському, Заліщицькому,  Збаразькому,  Зборівському,  Козівському,  Кременецькому, Підволочиському, Теребовлянському, Тернопільському, Чортківському, Шумському та в  м. Тернополі.

Серед ВІЛ-інфікованих  жінки становлять (51,9%),  чоловіки-  (48,1%). Вік інфікованих від 20 до 49 років. Проте найбільше інфікуються у віці 25-39 років. Серед ВІЛ-інфікованих в попередні роки були також студенти окремих вузів. Зареєстровано 10 вагітних ВІЛ-інфікованих, за якими ведеться спостереження.

Активні всі шляхи передачі ВІЛ-інфекції: ін’єкційний (42,9%), статевий шлях (48,1%) та від матері

до дитини (9%).

Вирішальний вплив на показник смертності від захворювань, зумовлених СНІДом, має рівень

охоплення АРВ терапії, що його потребують.

В Тернопільській області антиретровірусну терапію отримують 94 особи з них 3 дітей, а також 19 осіб  в закладах Державного департаменту України з питань виконання покарань. Очікують АРВ-терапію тільки у Збаразькій ВК №63 - 50 засуджених.

Епідситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу в області залишається напруженою.


Станом на 01 квітня 2012 року в Збаразькій виправній колонії № 63 відбуває покарання 836 засуджених жінок, з них 191 хвора на туберкульоз , 76 мають СНІД, 42 - подвійну проблемою ВІЛ/ТБ.

В порівнянні із 2011 роком кількість засуджених , що етаповані для лікування від ТБ до тублікарні Збаразької ВК №63  зріс на 75 осіб, що викликає поширення  захворювання на туберкульоз. Направлення на стаціонарне лікування до Збаразької ВК №63 зазвичай пов’язане з тривалим етапуванням, коли перед хворими, крім медикаментозного дефіциту, особливо гостро постає ще й потреба в одязі, взутті, гігієнічних та миючих засобах. Тобто, в дійсності отримати нормальну медичну допомогу засудженій – практично нереально.

    Виявлення на ВІЛ-інфекцію зросло в порівнянні із відповідним періодом 2011 року з 96 до 123 осіб.  Особливу загрозу становить ВІЛ-асоційовані форми туберкульозу, прогнози і можливість щодо їх лікування є значно песимістичними . Серед багатьох захворювань, з якими часто потрапляють засуджені до Збаразької виправної колоній № 63 або стикаються уже під час відбування покарання, особливе місце посідають також гепатити В і С, інфекції, що передаються статевим шляхом

Щорічне зростання кількості ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД засуджених призводить до формування вторинної епідемії туберкульозу . Відомо, що ВІЛ-інфекція збільшує ризик розвитку туберкульозу, особливо, коли діють фактори пов’язані з перебуванням у ВК (скупченість, стрес, недостатнє харчування тощо). Водночас, наявність ВІЛ значно знижує ефективність заходів боротьби з туберкульозом.

Негативним досвідом є те, що особи після звільнення частина з яких мають хронічні та тяжкі діагнози, повертаються на місце проживання (деякі такого немають), тобто на волю та надалі не продовжують лікування від ТБ.


За час реалізації проекту організація вирішить наступні питання:


 • розширення доступу до послуг по догляду та підтримці для 280 ЛЖВ ув’язнених та покращити їх психо-емоційний стан шляхом надання консультаційної підтримки клієнтам відповідними соціальними та медичними спеціалістами, проведення груп самодопомоги , консультацій «рівний-рівному» та забезпеченням гуманітарної допомоги;

 • залучити 280 ув»язнених Збаразької ВК №63 до  тестування на ВІЛ-інфекцію, мотивуючи їх видачею гігієнічних наборів;

 • проведення культурно-масових заходів та надання відповідної тематичної інформаційно-освітньої підтримки;

 • навчання персоналу колонії толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних засуджених.


Одним із варіантів вирішення проблеми є:


 1. Робота із засудженими, налагодження ефективної системи переадресації після звільнення, надання соціально пакету послуг;

 2. Тісна співпраця та партнерські відносини з організаціями які залучені до вирішення проблеми подолання ВІЛ/СНІД/ІПСШ/ТБ в регіоні, а саме:


 • КУТОР Центр по профілактиці та боротьбі зі СНІД;

 • Головне управління охорони здоров'я в Тернопільської облдержадміністрації;

 • МЦССДСМ в м. Тернополі;

 • Тернопільський обласний ЦССДСМ;

 • Тернопільський обласне Товариство Червонного Хреста України;

 • Тернопільський обласний комунальний наркологічний диспансер;

 • Тернопільський обласний комунальний протитуберкульозний диспансер;

 • Тернопільський обласний комунальний шкірновенерологічний диспансер ;

 • Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Тернопільській області.

 • Жіноча консультація при Тернопільському пологовому будинку №1.